Gdańskie Dni Elektryki 2017

Politechnika Gdańska wraz ze Stowarzyszeniem Elektryków Polskich Oddział Gdańsk zapraszają do uczestnictwa w Gdańskich Dniach Elektryki. Tegoroczna edycja konferencji obejmującej zagadnienia z zakresu szeroko pojętej elektrotechniki, energetyki oraz automatyki odbędzie się w dniach 26–28 października. Jej głównym tematem będą nowoczesne technologie w stacjach i liniach elektroenergetycznych.

 

Konferencja rozpocznie się 26 października w hotelu Focus Premium Gdańsk. Następnego dnia jej uczestnicy przeniosą się do Gmachu Głównego Politechniki Gdańskiej, gdzie będzie mieć miejsce główny dzień GDE. W dyskusji poświęconej bieżącym problemom i nowościom w branży elektroenergetycznej udział wezmą przedstawiciele czołowych przedsiębiorstw i jednostek naukowych. Jednocześnie odbywać się będą targi wiodących firm związanych z energetyką, automatyką i elektroniką. Na Dziedzińcu Fahrenheita do rywalizacji staną konstruktorzy robotów, których maszyny zmierzą się ze sobą w wielu różnych konkurencjach. Dodatkowo uczestnicy konferencji zapoznają się z najnowocześniejszymi technologiami dostępnymi na Politechnice Gdańskiej podczas prezentacji laboratoryjnych.

Udział w Gdańskich Dniach Elektryki jest bezpłatny. Rektor Politechniki Gdańskiej prof. Jacek Namieśnik objął wydarzenie swoim honorowym patronatem. Szczegółowy program znajduje się na stronie internetowej gde.sep.gda.pl.