Grad medali na AMP w Trójboju Siłowym

Reprezentantki Politechniki Gdańskiej zdobyły złote medale w Klasyfikacji Generalnej oraz Klasyfikacji Uczelni Technicznych podczas Akademickich Mistrzostw Polski w Trójboju Siłowym w Katowicach. Panowie natomiast zajęli 2. miejsce w klasyfikacji generalnej oraz 1. w klasyfikacji uczelni technicznych.

Na sukces naszych zawodniczek złożyły się złote medale w klasyfikacji generalnej Pauliny Szymanel w kategorii 52 kg (1. miejsce UTE) i Alicji Klińskiej w kategorii 72 kg (1. w UTE) oraz 27. miejsce w kategorii 72 kg Martyny Kowalke. Wyniki te pozwoliły zająć naszej żeńskiej drużynie 1. miejsce w generalnej klasyfikacji drużynowej oraz uczelni technicznych. Ponadto Paulina Szymanel zajęła 2. miejsce wg. Punktacji Wilksa wśród wszystkich kategorii.

Wśród panów w kategorii 74 kg Kamil Linsted był 2. w klasyfikacji generalnej (1. w UTE), w kat. 93 kg Dariusz Konopelski zajął 2. miejsce w klasyfikacji generalnej (1. w UTE), zaś Patryk Zagórski zdobył w tej samej kategorii brązowy medal UTE. Piotr Konkol był pierwszy w kategorii 120+ kg.

W drużynowej klasyfikacji generalnej reprezentanci PG uplasowali się na 2. miejscu, zaś wśród uczelni technicznych byli pierwsi. Piotr Konkol zajął również trzecie miejsce wg. Punktacji Wilksa wśród wszystkich kategorii.

Trenerem sekcji jest Marek Marchlewski.