Gratulujemy laureatom

• Rozstrzygnięto ogólnopolski konkurs „Politechnika w roku jubileuszowym”. Jury złożone z fotografów Związku Polskich Artystów Fotografików i profesorów z Politechniki Gdańskiej przyznało trzy nagrody główne oraz pięć wyróżnień. Łączna pula nagród w konkursie to 14 tys. złotych.

Zadaniem uczestników konkursu było pokazanie naszej uczelni jako innowacyjnego ośrodka naukowego. Jednakże twórcy nie mogli pominąć bogatych tradycji Politechniki Gdańskiej. Mimo to możliwości interpretacji tematu konkursu były szerokie. Na zdjęciach można było pokazać naukowców, studentów, laboratoria, niezaprzeczalne piękno kampusu oraz szeroko pojęte życie akademickie.

Jak podkreśla jury doceniono przede wszystkim profesjonalne ujęcia i fotoreportaże, z których bije pozytywna energia. Na konkurs wpłynęło w sumie 127 zdjęć.

Najlepszy okazał się pan Szymon Zduńczyk, który przygotował zestaw sześciu prac zatytułowanych „Badania nad ogniwami paliwowymi Koła Naukowego Studentów Fizyki PG". Drugie miejsce zajęła pani Justyna Jazgarska za cztery prace pt. „Poczuć chemię” oraz trzy zdjęcia pojedyncze: "Nie taki głuptak", "Demiurdzy", "Kolorowanka". Trzecie miejsce na podium zajął pan Kacper Wieliczko za dwie fotografie pt. „Dziedziniec” oraz dwie prace zatytułowane "Studenci".

Laureaci otrzymali: 4,5 tys. złotych za pierwsze miejsce, 3 tys. złotych za drugie miejsce i 1,5 tys. złotych za trzecie miejsce.

Równorzędne wyróżnienia (po 1 tys. złotych) otrzymali: Mateusz Feldzensztein, Marta Gabyelska Robert Juchnievic, Adam Kiełsznia oraz Adam Korzeniewski.

Dodatkowo Związek Polskich Artystów Fotografików przyznał dyplomy uznania panom: Mateuszowi Feldzensteinowi, Adamowi Korzeniewskiemu oraz Szymonowi Zduńczykowi.

Wręczenie nagród, przez JM Rektora Politechniki Gdańskiej, odbyło się podczas oficjalnego otwarcia wystawy, czyli 2 października w holu przed Aulą w Gmachu Głównym.

Wystawa gościła na Politechnice Gdańskiej przez cały październik.