Naukowcy z Politechniki Gdańskiej Laureatami Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2020

Dr hab. inż. Robert Bogdanowicz, prof. PG z Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki  oraz dr inż. Aleksander Hejna z Wydziału Chemicznego zostali laureatami tegorocznej Nagrody Inteligentnego Rozwoju w kategorii „ Naukowiec Przyszłości”.

 

Od pięciu lat Polska Nagroda Inteligentnego Rozwoju trafia w ręce innowatorów, inwestorów, osób i organizacji, których sposób działania i myślenia wpływa na inteligentny i zrównoważony rozwój życia społeczeństwa i gospodarki. Nagroda jest wyrazem uznania dla autorów innowacji technologicznych i społecznych, a także inwestycji podnoszących w sposób bezpośredni bądź pośredni standard życia.

Prof. Robert Bogdanowicz w gronie laureatów znalazł się za realizację projektów pt. „Dwuwymiarowe nanostruktury fosforenowe - synteza i badania funkcjonalnych opto-elektrochemicznych układów biosensorycznych”, „DiaX-plode Ultra-czułe opto-elektrochemiczne metody wykrywania płynnych materiałów wybuchowych oraz produktów do ich produkcji” oraz „DIAMSEC – ultraczuła platforma sensoryczna do szybkiej detekcji zagrożeń epidemiologicznych i pandemicznych” .

 Dr inż. Aleksander Hejna otrzymał nagrodę za realizację projektów pt. „Struktura i właściwości  napełniaczy lignocelulozowych modyfikowanych in situ podczas wytłaczania reaktywnego” i „Opracowanie technologii wytwarzania spienionych kompozytów poliuretanowo-gumowych do  zastosowania w charakterze materiałów tłumiących”.
Wręczenie nagród nastąpi w listopadzie, podczas 5 Forum Inteligentnego Rozwoju w Uniejowie. Więcej o Forum [TUTAJ]