Odkrywanie zagadek ludzkiego umysłu w kolejnej audycji „Naukowe popołudnia z Radiem Gdańsk”

W trzecim odcinku cyklu „Naukowe popołudnia z Radiem Gdańsk” o swojej pasji odkrywania zagadek ludzkiego umysłu opowie dr Michał Kucewicz z Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki. Emisja już dzisiaj o godzinie 15.10

Dr Michał Kucewicz wraz z zespołem, składającym się z neurobiologów, fizyków, inżynierów biomedycznych i lekarzy, bada mechanizmy pamięci i możliwości elektrycznej stymulacji jej zaburzeń. Zespół poszukuje odpowiedzi na pytania: czym jest pamięć, gdzie jest zlokalizowana w mózgu i jak można ją efektywnie leczyć w chorobach Alzheimera, Parkinsona oraz innych, w których przebiegu występują zaburzenia pamięci.

W rozmowie z redaktorem Sebastianem Kwiatkowskim naukowiec opowie m.in. dlaczego uważa mózg za najbardziej skomplikowany przedmiot we wszechświecie, kiedy rozwinęła się u niego pasja odkrywania ludzkiej tożsamości i jak lekarze i naukowcy mogą wzajemnie sobie pomagać w badaniach nad chorobami zaburzającymi ludzką pamięć.

W poprzednich odcinkach cyklu gośćmi Radia Gdańsk byli : prof. Krzysztof Wilde, rektor Politechniki Gdańskiej oraz Szymon Krawczuk,  student WETI, Zastępca Przewodniczącego Samorządu Studentów Politechniki Gdańskiej ds. Umiędzynarodowienia i Nauki.  Nagrania dostępne są [TUTAJ].

Fot.Krzysztof Krzempek/Politechnika Gdańska