Polimery i ich wszechstronne zastosowanie w czwartym odcinku cyklu „Naukowe popołudnia z Radiem Gdańsk”

Gościem czwartej audycji cyklu będzie dr inż. Ewa Głowińska, adiunkt w Katedrze Technologii Polimerów Wydziału Chemicznego, pod kierownictwem prof. Józefa Haponiuka. Opowie m.in. o polimerach i biopolimerach - niedostrzeganych, ale niezbędnych materiałach do produkcji bardzo wielu produktów używanych przez nas na co dzień.

– Polimery otaczają nas wszędzie. To nasza teraźniejszość i przyszłość – mówi w rozmowie dr Ewa Głowińska.  – Znajdują się w różnych przedmiotach, których używamy, sprzętach czy ubraniach.

Tworzywa pochodzenia naturalnego, wyprodukowane np z użyciem skrobii ziemniaczanej czy celulozy, są ekologiczne i stają się alternatywą dla produktów ropopochodnych. W swojej pracy naukowej dr Ewa Głowińska dąży do pozyskiwania właśnie takich materiałów, które będą przyjazne środowisku, bezpieczne i dla osób dorosłych i dla dzieci, a przede wszystkim otrzymywane w stu procentach z surowców roślinnych.

Rozmowa już dziś, o godzinie 15.10, na antenie Radia Gdańsk.

Zapraszamy również do wysłuchania poprzednich audycji cyklu, w których wystąpili: prof. Krzysztof Wilde, rektor Politechniki Gdańskiej, student Szymon Krawczuk, oraz dr Michał Kucewicz z Katedry Systemów Multimedialnych WETI.

Wszystkie audycje dostępne są [TUTAJ]

Fot. Krzysztof Krzempek/Politechnika Gdańska