Cyfrowe Pomorze – warsztaty z nagrodami dla studentów pomorskich szkół wyższych

Organizatorzy Pomorskiego Kongresu Obywatelskiego zapraszają studentów pomorskich szkół wyższych do udziału w warsztatach pod tytułem: Cyfrowe Pomorze. Warsztaty poprowadzi pracownik Politechniki Gdańskiej  Joanna Pniewska, koordynator Ogólnopolskiego Festiwalu Design Thinking Week, Stowarzyszenie TOP 500 Innovators.

Na naszych spotkaniach:

• będziesz projektować rozwiązania poprawiające jakość życia mieszkańców Pomorza w odpowiedzi na ich realne potrzeby,

• zweryfikujesz możliwość wdrożenia i realizacji pomysłu pod okiem Black Pearls, funduszu kapitałowego wspierającego rozwój polskich innowacji – najlepsze projekty, spełniające kryteria inwestycyjne, zostaną objęte programem preinkubacji i otrzymają deklarację inwestycji kapitałowej przez fundusz Black Pearls,

• nauczysz się pracy projektowej metodą Design Thinking,

• poznasz nowych ludzi – studentów różnych kierunków,

• zaprezentujesz swój pomysł przed uczestnikami największego wydarzenia społecznego na Pomorzu oraz będziesz miał szansę na nagrodę w wysokości 5000 zł dla zespołu.

O CZYM BĘDZIEMY ROZMAWIAĆ?

Technologie informacyjne i komunikacyjne znajdują szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach naszego życia. Stąd pomysł, by wspólnie ze studentami różnych kierunków – na bazie inteligentnej diagnozy najważniejszych wyzwań społecznych – wypracować rozwiązania, których wdrożenie byłoby użyteczne z perspektywy mieszkańca Pomorza i zaprezentować je przed gronem złożonym z przedstawicieli władz, nauki i biznesu.

CELE WARSZTATÓW

Głównym celem spotkań jest wypracowanie i weryfikacja przez młode, interdyscyplinarne zespoły pomysłów na przedsięwzięcia, które w rzeczywistości cyfrowej poprawią jakość życia Pomorzan. Istotny jest także networking ambitnej i utalentowanej młodzieży z regionalnym biznesem i administracją oraz integracja trójmiejskiego środowiska studenckiego różnych kierunków.

UCZESTNICY WARSZTATÓW

Do udziału w projekcie zapraszamy studentów kierunków zarówno społecznych, humanistycznych, ścisłych, medycznych, jak i artystycznych. Mamy tylko 36 miejsc (6 grup po 6 osób)! Rejestracja polega na przesłaniu uzupełnionego formularza (dostępny na naszej stronie internetowej) na adres magdalena.iwanowska@ibngr.pl. Organizatorzy na podstawie zgłoszeń wybiorą osoby, które wezmą udział w warsztatach.

TEMATY I HARMONOGRAM WARSZTATÓW

* 21 i 22 marca w Inkubatorze STARTER – na tym spotkaniu poznasz swoją grupę, będziesz pracować metodą Design Thinking pod okiem Joanny Pniewskiej z Centrum Transferu Wiedzy i Technologii PG. Wówczas wypracujesz koncepcję rozwiązania ukierunkowanego na poprawę jakości życia mieszkańców w jednym z trzech obszarów:

• edukacja formalna i pozaformalna,

• profilaktyka zdrowia i zdrowy styl życia,

• przestrzeń miejska i transport.

* 28 marca na Politechnice Gdańskiej  – na tym spotkaniu zastanowisz się, jak przetestować Wasz pomysł na ponad 600 uczestnikach VIII Pomorskiego Kongresu Obywatelskiego.

* 11 kwietnia w AIP Business Link Trójmiasto – na tym spotkaniu poznasz pracowników Black Pearls – firmy, która jest funduszem kapitałowym wspierającym rozwój polskich innowacji. Jeżeli pomysł Twojej grupy spotka się z uznaniem Black Pearls – razem z zespołem masz szansę na realizację swojego pomysłu!

FINAŁ PROJEKTU

*18 kwietnia na Politechnice Gdańskiej – podczas VIII Pomorskiego Kongresu Obywatelskiego zaprezentujesz pomysł przed uczestnikami Kongresu, którzy wybiorą najciekawsze rozwiązanie – nagrodą będzie 5000 zł dla zwycięskiego zespołu!

Szczegóły na www.kongresobywatelski.pl oraz na www.facebook.com/KongresObywatelski

Metodologia Design Thinking pozwala budować interdyscyplinarne zespoły projektowe złożone zarówno z ekspertów i projektantów, jak i bezpośrednich użytkowników produktów lub usług (będących przedmiotem warsztatów). Największym atutem tego podejścia jest możliwość szybkiego „zgłębiania tematu”, prototypowania i testowania wszystkich stworzonych pomysłów bez odrzucania nawet tych najbardziej nierealnych – dzięki temu łatwiej jest dojść do nieszablonowych rozwiązań!