PG partnerem Perspektywy Women in Tech Summit 2019

Politechnika Gdańska jest partnerem akademickim międzynarodowej konferencji Perspektywy Women in Tech Summit 2019, która odbywa się w dniach 13-14 listopada w Warszawskim Centrum Expo XXI. Fundacja Edukacyjna „Perspektywy”, organizator największej tego typu konferencji w Europie, spodziewa się, że w wydarzeniu weźmie udział ponad 3000 kobiet. 

 

Podczas Women in Tech Summit 2019 przedstawicielki środowiska akademickiego i przemysłu, specjalistki z dziedziny IT, ekspertki w obszarze STEM, reprezentantki sektora innowacji i świata polityki oraz studentki będą dyskutować o procesach innowacyjności w obszarze IT i nowych technologii, dzielić się wiedzą, planować karierę oraz zdobywać nowe kontakty.

Wśród mówców znaleźli się m.in. szefowie globalnych firm technologicznych z sektora IT,, badacze, a także popularyzatorzy nauki. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Sabrina Gonzalez Pasterski, fizyczka uznawana za współczesny „piękny umysł” i „nowego Einsteina”.

Na stoisku Politechniki Gdańskiej w Warszawskim Centrum Expo XXI obecne będą przedstawicielki zespołu naukowego prof. dr hab. inż. Heleny Janik z Wydziału Chemicznego oraz Działu Międzynarodowej Współpracy Akademickiej Politechniki Gdańskiej.

Więcej informacji o wydarzenia można znaleźć na stronie internetowej womenintechsummit.pl oraz na Facebooku.

Czytaj także: Politechnika Gdańska partnerem Women in Tech Summit 2018