Rzecznik prasowy Politechniki Gdańskiej

Rzecznikiem prasowym Politechniki Gdańskiej od 1 listopada został Maciej Dzwonnik, były dziennikarz gospodarczy „Gazety Wyborczej”. ­­­– Praca dla tak dużego i ważnego ośrodka akademickiego, który w dodatku został wyróżniony przez MNiSW otrzymaniem statusu „uczelni badawczej”, to dla mnie zaszczyt i wyróżnienie ­­­– mówi rzecznik. 

 

Rzecznik rozpoczął pracę na Politechnice Gdańskiej wraz z początkiem listopada. Wcześniej przez wiele lat pracował jako dziennikarz gospodarczy i redaktor prowadzący „Gazety Wyborczej” w Trójmieście. Jest absolwentem Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego.

W swoich publikacjach specjalizował się w tematyce inwestycyjnej, opisywał zagadnienia z zakresu rynku nieruchomości, inwestycji infrastrukturalnych, urbanistyki, transportu lotniczego i kolejowego, a także branży morskiej. Gościł również na łamach innych ogólnokrajowych czasopism (m.in. „Puls Biznesu”, „Builder”), a także występował jako ekspert w audycjach radiowych.

Podczas pracy w redakcji wielokrotnie współorganizował i prowadził debaty oraz panele dyskusyjne z udziałem ekspertów i władz samorządowych, które dotyczyły rynku nieruchomości, a także zagadnień legislacyjnych i urbanistycznych (m.in. na kongresie Instytutu Metropolitalnego). Cyklicznie moderował też debaty na odbywających się w Gdańsku i Gdyni festiwalach architektury i designu Open House.

Rzecznik będzie odpowiadać m.in. za rozwój polityki informacyjnej Politechniki Gdańskiej, ścisłą współpracę z dziennikarzami oraz reprezentowanie uczelni w mediach lokalnych i ogólnopolskich. Będzie też pracować nad rozwojem komunikacji wewnętrznej PG, a także nad promocją wybitnych naukowców i zespołów badawczych PG oraz ich osiągnięć.

Do jego zadań będzie należało też wsparcie pracowników naukowych Politechniki Gdańskiej w zakresie kontaktów z mediami oraz prowadzenie konferencji prasowych, debat, briefingów i innych wydarzeń akademickich o charakterze wizerunkowym.

– Praca dla tak dużego i ważnego w skali całej Polski ośrodka akademickiego, który w dodatku został kilka dni temu wyróżniony otrzymaniem statusu „uczelni badawczej” w konkursie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, to dla mnie zaszczyt i wyróżnienie – mówi rzecznik PG. – Będę chciał przyczynić się swoimi umiejętnościami do jak najlepszej promocji Politechniki nie tylko w Trójmieście, ale w całej Polsce – dodaje.

 

Dane kontaktowe:

Maciej Dzwonnik
Rzecznik Prasowy Politechniki Gdańskiej
Dział Promocji
tel. (58) 347 14 67
kom. +48 509 470 073
maciej.dzwonnik@pg.edu.pl