Spotkania z laureatami Nagrody Naukowej Miasta Gdańska im. Jana Heweliusza

Prof. Piotr Dominiak z Politechniki Gdańskiej oraz prof. Piotr Stepnowski z Uniwersytetu Gdańskiego, laureaci Nagrody Naukowej Miasta Gdańska im. Jana Heweliusza za rok 2018, będą gośćmi spotkań, które odbędą się w Nadbałtyckim Centrum Kultury (Ratusz Staromiejski) w Gdańsku.

 

Prof. dr hab. Piotr Dominiak otrzymał Nagrodę Naukową Miasta Gdańska im. Jana Heweliusza za rok 2018 w kategorii nauk humanistycznych i społecznych w uznaniu za „wybitne osiągnięcia naukowe w zakresie ekonomii sektora małych i średnich przedsiębiorstw oraz stworzenie w Gdańsku prężnego ośrodka badań ekonomicznych” [więcej na ten temat można przeczytać – tutaj].

Spotkanie z prof. Piotrem Dominiakiem, które odbędzie się 14 listopada o godz. 18, poprowadzi dr hab. inż. Krzysztof Zięba, prof. uczelni. Profesor wygłosi wykład popularno-naukowy pt. „Czy małe wciąż jest piękne?”. Podczas części artystycznej wystąpi Katarzyna Golecka (wokal) i Dominik Kisiel (fortepian).

Prof dr hab. Piotr Stepnowski otrzymał Nagrodę Naukową Miasta Gdańska im. Jana Heweliusza za rok 2018 w kategorii nauk ścisłych i przyrodniczych w uznaniu za „wybitne osiągnięcia naukowe dotyczące analizy chemicznej i oceny negatywnych skutków pozostałości substancji farmaceutycznych oraz cieczy jonowych w środowisku”.

Spotkanie z prof. Piotrem Stepnowskim, które poprowadzi dr hab. Anna Białk-Bielińska, odbędzie się 21 listopada o godz. 18. Profesor wygłosi wykład popularno-naukowy pt. Farma(e)kologia, czyli druga twarz leków. Podczas części artystycznej wystąpi Akademicki Chór Uniwersytetu Gdańskiego pod dyrekcją prof. Marcina Tomczaka.

Wstęp na oba spotkania jest wolny.

 

Na zdjęciu prof. Piotr Dominak (z prawej) i prof. Piotr Stepnowski z Aleksandrą Dulkiewicz, prezydent Gdańska