NOWY ZARZĄD SAMORZĄDU STUDENTÓW PG WYBRANY

Parlament Studentów Politechniki Gdańskiej 14 grudnia wybrał nowy Zarząd Samorządu Studentów Politechniki Gdańskiej na kadencję 2020.

Przewodniczącym SSPG został ponownie Jakub Brzoska, który pełnił już tę funkcję w poprzedniej kadencji.  Zastępcą Przewodniczącego SSPG ds. Finansowo-Gospodarczych wybrano Karolinę Matuszewską.

Tomasz Słowik to z-ca Przewodniczącego SSPG ds. Dydaktyki i Jakości Kształcenia. Stanowisko ds. Mediów i Promocji objął Jakub Persjanow. Nikoleta Kalińska jest w tej kadencji odpowiedzialna za strukturę wewnętrzną i organizację. Kulturą i sportem zajmie się Adam Ciecierski, rozwojem struktury informatycznej Krystian Bojeczko, a sprawami socjalnymi Justyna Jodłowska.

Obszar przedsiębiorczości wspierał będzie Michał Żmudowski, natomiast sprawy umiędzynarodowienia i nauki w 2020 roku leżą w gestii Szymona Krawczuka. Pełnomocnikiem ds. projektu Juwenalia Gdańskie 2020 została Iga Adamek.

Wybory do Samorządu Studentów PG odbyły się 26 i 27 listopada. Największą frekwencję odnotowały Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej (ponad 20  procent głosujących) i Wydział Chemiczny (19 procent). Najmniej chętnych do oddania głosów było w tym roku na Wydziale Mechanicznym (poniżej 12 procent głosujących studentów).

Zarząd SSPG został wybrany podczas pierwszego posiedzenia nowego parlamentu.