III Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa na Politechnice Gdańskiej

„Mózg nieposkromiony. Dążenie człowieka do doskonałości” to temat konferencji organizowanej w ramach projektu „Zdolni z Pomorza”, która rozpocznie się na naszej uczelni w sobotę, 16 listopada o godzinie 9:30. Rejestracja uczestników potrwa do 30 września.

Prelegenci odpowiedzą na pytania o to, które decyzje zależą wyłącznie od nas, jakie pułapki zastawia na nas mózg, jak wpływają na niego nowe technologie, czy zdolności matematyczne związane są z płcią oraz jakie zagadki skrywa mózg seryjnego zabójcy.

Konferencja adresowana jest do uczniów starszych klas szkół podstawowych (kl. VII-VIII), szkół ponadpodstawowych oraz ponadgimnazjalnych, którzy pobierają naukę na terenie województwa pomorskiego. Wydarzenie będzie okazją do spotkania młodych pasjonatów nauki, wysłuchania wykładów ekspertów i nauczycieli akademickich, jak również poznania dokonań instytucji prowadzących działalność naukowo-edukacyjną związaną z tematem konferencji.

Zainteresowani udziałem mogą rejestrować się w ramach wybranego panelu dziedzinowego. Formularz zgłoszeniowy znajduje się pod tym adresem. Warunkiem uczestnictwa uczniów w konferencji jest dostarczenie do 14 października do Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Gdańsku (osobiście lub za pośrednictwem poczty) kompletu dokumentów projektowych. Dokumenty muszą wypełnić pełnoletni uczniowie lub rodzice w imieniu uczniów, którzy nie ukończyli 18 lat.

Organizatorami konferencji są Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Gdańsku, Politechnika Gdańska oraz Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Rzecznik Praw Dziecka oraz Pomorski Kurator Oświaty.

Informacji szczegółowych udziela Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Gdańsku.