Inauguracja roku w gdańskiej szkole Marcina Gortata. Czwarty rok współpracy z PG

Politechnika Gdańska od czterech lat współpracuje ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego Marcina Gortata w Gdańsku. Prof. Krzysztof Wilde, rektor PG, uczestniczył w uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego, które odbyło się 31 sierpnia.

Po niemal półrocznej przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa uczniowie powrócili do szkół. W Szkole Mistrzostwa Sportowego Marcina Gortata, mieszczącej się na gdańskiej Zaspie, zainaugurowali nowy rok szkolny 2020/21 wspólnie z byłym koszykarzem NBA oraz zaproszonymi z tej okazji gośćmi, wśród których znaleźli się przedstawiciele naszej uczelni: prof. Krzysztof Wilde, rektor PG, Mariusz Miler, kanclerz PG oraz Krzysztof Kaszuba, dyrektor Centrum Sportu Akademickiego PG.

Marcin Gortat od wielu lat działa na rzecz edukacji - także sportowej - dzieci i młodzieży. To dzięki niemu w ostatnich latach otwarto w Polsce cztery szkoły sportowe sygnowane nazwiskiem sportowca: w Gdańsku, Łodzi, Poznaniu i Krakowie.

Gdańska Szkoła Marcina Gortata działa od 2017 r., prowadzi szkolenia mistrzostwa sportowego na poziomie szkoły podstawowej i liceum ogólnokształcącego w kilkunastu dyscyplinach zespołowych i indywidualnych. Działa także na terenie Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej (CSA PG).

– Chciałbym, żebyście dzięki nauce w tej szkole byli nie tylko lepszymi sportowcami, ale też lepszymi ludźmi – mówił do uczniów Marcin Gortat. – Pamiętajcie, że zarówno w sporcie, jak i w życiu, ważna jest pokora, a także szacunek do drugiego człowieka. To w ten sposób budujecie swoją reputację, która będzie wam towarzyszyć przez kolejne lata.

Po oficjalnej części Marcin Gortat oraz rektor PG Krzysztof Wilde wręczyli najlepszym uczniom upominki, które ze względu na zdalną naukę nie mogły być wręczone w czerwcu.