Jaskółki Przedsiębiorczości 2019 – zgłoś swój pomysł na biznes!

Zapraszamy studentów oraz doktorantów Politechniki Gdańskiej do zgłaszania swoich innowacyjnych i niekonwencjonalnych pomysłów na biznes w konkursie Jaskółki Przedsiębiorczości 2019. Autorzy najlepszych projektów otrzymają nagrody pieniężne, szkolenia i wsparcie merytoryczne w realizacji pomysłu. Konkurs odbywa się pod patronatem prof. Krzysztofa Wilde, rektora Politechniki Gdańskiej.

Zgłoszenia należy składać do26 listopada 2019 r. (w grupach maks. do 6 osób bądź indywidualnie) drogą elektroniczną na adres: jaskolki@pg.edu.pl  (maks. rozmiar pliku: 5 MB) lub osobiście na nośniku elektronicznym do Centrum Transferu Wiedzy i Technologii PG (al. Zwycięstwa 27, do pokoju nr 13 – parter, nr 27 na mapie kampusu).

Spośród nadesłanych zgłoszeń do etapu finałowego zostanie wybranych 6-10 najlepszych projektów.

Przy ocenie pod uwagę brane będą następujące kryteria: innowacyjność, strategia rozwoju i szansa powodzenia przedsięwzięcia, strona ekonomiczna przedsięwzięcia, zaspokojenie potrzeb rynkowych.

Autorzy prac zakwalifikowani do drugiego etapu będą mieli okazję przedstawić swój pomysł biznesowy w formie prezentacji podczas uroczystej gali finałowej.

Zwycięzcy w konkursie otrzymają nagrody pieniężne oraz rzeczowe, a także konkretną pomoc merytoryczną w realizacji pomysłów.

Wybrany projekt otrzyma szansę uczestnictwa w serii warsztatów organizowanych przez spółkę celową Politechniki Gdańskiej Excento Sp. z o.o. obejmujących m.in.: zarządzanie projektami, pitching, strategie wprowadzania innowacji.

Ponadto, wybrane zespoły będą miały okazję wziąć udział w projekcie „e-Pionier – wsparcie inwestorów z branży ICT szansą na rozwój potencjału uzdolnionych programistów”, w którym można otrzymać finansowanie nawet do 500 000 zł na realizację swojego pomysłu.

Regulamin konkursu dostępny jest [tutaj].

Organizatorami konkursu są: Centrum Transferu Wiedzy i Technologii PG oraz Excento sp. z o.o.

Partnerami konkursu są: Politechniczny Klub Biznesu PKB+, Samorząd Studentów Politechniki Gdańskiej oraz organizacja studencka SimLE.

Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronie Centrum Transferu Wiedzy i Technologii oraz na Facebooku.