Jesteśmy najpopularniejszą uczelnią w Polsce!

W tegorocznym rankingu uczelni najczęściej wybieranych przez kandydatów na studia opracowanym przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego Politechnika Gdańska znalazła się na najwyższej pozycji. O jedno miejsce na PG ubiegało się aż 9,3 osób!

W pierwszej trójce uplasowały się także Politechnika Warszawska (7,6 chętnych na jedno miejsce) oraz Politechnika Poznańska (6,8 kandydatów na jedno miejsce). Warto podkreślić, że w poprzedniej edycji rankingu obie te uczelnie wyprzedziły Politechnikę Gdańską, jednak tym razem to PG znalazła się na szczycie zestawienia.

– Bardzo się cieszę z popularności studiów na Politechnice Gdańskiej. Wynika to zarówno z zapotrzebowania na wysoko wykwalifikowanych absolwentów kończących kierunki inżynierskie, jak i z atrakcyjnej oferty dydaktycznej poszczególnych wydziałów i dobrej opinii o naszych absolwentach wśród pracodawców – mówi rektor Politechniki Gdańskiej prof. Jacek Namieśnik.

Podczas tegorocznej rekrutacji Politechnika Gdańska przyjęła na studia stacjonarne pierwszego stopnia prawie 3,5 tysiąca osób, z których panie stanowią niemal połowę. Wśród nowych studentów znalazło się 21 laureatów olimpiad. Studia stacjonarne drugiego stopnia rozpoczęło ponad 200 osób, w większości kobiet.

Zestawienie przygotowane przez MNiSW wskazuje, że trzema najpopularniejszymi kierunkami według ogólnej liczby zgłoszeń kandydatów były informatyka, zarządzanie i psychologia. Warto zaznaczyć, że według liczby zgłoszeń kandydatów na jedno miejsce najpopularniejszym kierunkiem była inżynieria i analiza danych, natomiast na drugim miejscu znalazło się zarządzanie inżynierskie, kierunek prowadzony wyłącznie przez Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej. Rok akademicki 2017/2018 w całej Polsce rozpoczęło ponad 429 tysięcy nowych studentów.