Juwenalia Gdańskie 2018

Samorządy sześciu gdańskich uczelni połączyły siły, by zorganizować największy festiwal studencki w Trójmieście. Juwenalia Gdańskie odbędą się w dniach 24–27 maja.

Największą atrakcją juwenaliów będą rzecz jasna koncerty. W piątek, 25 maja o godzinie 16:00 na Placu Zebrań Ludowych wystąpią Cleo, Danzel, Mesajah, Grubson, Pezet i Ørganek, a w sobotę, 26 maja o 15:00 na scenie pojawią się Ella Eyre, Chlöe Howl, Smolik//Kev Fox, Kult, O.S.T.R i Jelonek. Bilety i dwudniowe karnety dostępne są podczas akcji sprzedażowych na uczelniach oraz na stronie Eventim.pl.

Juwenaliom towarzyszyć będą Sportowe Turnieje Międzyuczelniane i Wielki Test Wiedzy, Wyścig Łóżek Szpitalnych i Bieg Koni Mechanicznych odbywające się w ramach Studenckiego Piątku, Wielki Pochód Juwenaliowy, Gra Miejska oraz Śniadanie Na Trawie. Szczegółowe, aktualizowane na bieżąco informacje można znaleźć na stronie internetowej wydarzenia.

Juwenalia Gdańskie organizowane przez samorządy Akademii Muzycznej w Gdańsku, Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Politechniki Gdańskiej i Uniwersytetu Gdańskiego we współpracy z Miastem i Fundacją Gdańsk.