Koncert charytatywny światowej sławy tenora

Juan Diego Flórez, jeden z najsłynniejszych obecnie tenorów, wystąpi 29 listopada o godzinie 19 w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej podczas koncertu charytatywnego „Muzyka Czyni Cuda”. Pomysłodawcą i organizatorem wydarzenia jest prof. Piotr Czauderna, kierownik Kliniki Chirurgii i Urologii Dzieci i Młodzieży Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Podczas swojego występu artysta wykona utwory pochodzące z oper Donizetti, Rossiniego, Masseneta, Pucciniego oraz Verdiego. Towarzyszyć mu będzie pianista włoskiego pochodzenia Vincenzo Scalera. Dochód z koncertu przeznaczony zostanie na zakup przenośnej głowicy do badań USG dla pacjentów Kliniki Chirurgii i Urologii Dzieci i Młodzieży GUMed. Klinika planuje też zakup generatora chirurgicznego do zamykania naczyń, który pozwala operować nawet najmniejsze dzieci z użyciem najdelikatniejszych narzędzi.

Szczegółowe informacje na temat artystów oraz ceny biletów znaleźć można na stronie Polskiej Filharmonii Bałtyckiej. Zaproszenia dwuosobowe (cegiełki) w cenie 600 zł (300 zł za osobę) na miejsca w rzędach na parterze dostępne są wyłącznie poprzez sekretariat Kliniki: tel. 58 764 01 90, e-mail: pedsurg@gumed.edu.pl.