Koncert tria smyczkowego na Politechnice Gdańskiej

Politechnika Otwarta zaprasza na kolejny koncert w ramach cyklu Akademia Muzyczna w Politechnice. Wystąpi trio smyczkowe: Gabriela Żmigrodzka (skrzypce), Anna Paluch (altówka), Katarzyna Gaszczyk (wiolonczela).

Koncert  odbędzie się 19 grudnia 2017 r. o godz. 18.00 w Auli Gmachu Głównego Politechniki Gdańskiej. W programie muzyka klasyczna, rozrywkowa filmowa i kolędy.

Gabriela Żmigrodzka (skrzypce ) to absolwentka Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku i studentka Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Główna skrzypaczka teatru ”Gardzienice” i pierwsza skrzypaczka Golden Gate String Quartet. Współpracuje z orkiestrami: Polska Filharmonia Kameralna Sopot, Cappella Gedanensis, Sinfonietta Consonus – Symphonic Orchestra czy Toruń Turntable Orchestra. Na swoim koncie ma szereg nagrań studyjnych i koncertów/tras z czołowymi polskimi i zagranicznymi wykonawcami, m.in. Nigelem Kennedym.

Anna Paluch (altówka) to studentka Akademii Muzycznej w Gdańsku, członek Sopockiego Teatru Muzycznego Baabus Musicalis. W 2016 r. odbyła trasę koncertową po Polsce z Nigelem Kennedym. Współpracuje z Cappellą Gedanensis. Nagrała wiele płyt studyjnych. Członek Golden Gate String Quartet.

Katarzyna Gaszczyk (wiolonczela) jest studentką Akademii Muzycznej w Gdańsku. W 2015 r. została finalistką VII Międzynarodowego Konkursu Muzyki Kameralnej im. J. Brahmsa w Gdańsku. Współpracowała z czołowymi wykonawcami polskiej sceny muzycznej. Współtworzy Golden Gate String Quartet.