Koszykarki DGT Politechnika Gdańska zwyciężyły w derbach Gdańska

W 17. kolejce Energa Basket Ligi Kobiet doszło do drugich w historii Energa Basket Ligi Kobiet derbach Gdańska. Po raz pierwszy takie spotkanie zostało rozegrane w hali Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej, a po raz drugi w tym sezonie zwyciężyła drużyna PG.

Wśród licznie zgromadzonych kibiców, znaleźli się przedstawiciele władz Politechniki Gdańskiej – prof. Krzysztof Wilde, rektor PG, Mariusz Miler, kanclerz PG, prof. Piotr Dominiak, a także Adam Korol, dyrektor Biura Prezydenta Gdańska ds. Sportu oraz przedstawiciele władz Uniwersytetu.

Zespół DGT Politechniki Gdańskiej pokonał drużynę AZS Uniwersytet Gdański 73:70. O zwycięstwie gospodyń zadecydowała pierwsza, wygrana 27:15 końcówka. Najwięcej emocji przyniosły ostatnie minuty meczu. Zespół UG konsekwentną grą zdołał zniwelować swoją stratę zaledwie do jednego „oczka”. Ostatecznie to jednak gospodynie odniosły– swoje ­­­siódme w sezonie– zwycięstwo.