Koszykarki Politechniki Gdańskiej mistrzyniami 1 Ligi Kobiet!

W trzecim, decydującym meczu finałowym 1 Ligi Kobiet zespół PG pokonał Panattoni Europe Lidera Pruszków 52:39 i tym samym został złotym medalistą całych rozgrywek!

Przy komplecie publiczności, gorącym dopingu kibiców oraz w obecności znakomitych gości – prof. Jacka Namieśnika, rektora Politechniki Gdańskiej, Marka Tłoka, kanclerza Politechniki Gdańskiej, Macieja Krystka, członka Zarządu Polskiego Związku Koszykówki oraz dyrekcji Centrum Sportu Akademickiego PG – emocje w hali CSA PG sięgnęły zenitu!

Od pierwszych minut meczu w grze obu drużyn widoczne były nerwy. Nikogo to jednak nie może dziwić, gdyż stawka tego spotkania była bardzo duża: prawo gry w ekstraklasie kobiet w sezonie 2018/2019. Koszykarki zarówno PG, jak i Panattoni popełniały błędy, miały również problem z oddaniem celnego rzutu do kosza. Najlepiej świadczy o tej sytuacji wynik pierwszej kwarty – 10:6. Impas jako pierwsze przełamały gospodynie, które wyszły na prowadzenie i zaczynały przejmować inicjatywę na parkiecie.

Zawodniczki Panattoni Europe Lidera Pruszków nie zamierzały składać broni i wyszły w pierwszej i drugiej kwarcie na jednopunktowe prowadzenie. Taka sytuacja zadziałała na nasze koszykarki mobilizująco i odkąd w drugiej kwarcie odzyskały prowadzenie, nie oddały go już do końca meczu. Mimo słabszej skuteczności obu ekip, zespół PG celniej rzucał zarówno z gry, jak i z linii rzutów wolnych. Nasze zawodniczki grały bardziej zespołowo, popełniając mniej błędów.

Liderką spotkania była Agnieszka Przybytek, która zdobyła 14 punktów. Z dwucyfrową zdobyczą punktową rywalizację zakończyły także Karolina Wilk i Magdalena Koperwas (po 10). Zwycięstwo drużyna pod wodzą Lubow Szwecowej Knap i Adama Mullera zawdzięcza jednak wszystkim grającym w tym meczu koszykarkom.