Koszykarskie drużyny PG udanie rozpoczęły nowy rok

Koszykarze Politechniki Gdańskiej od zwycięstwa 65:52 nad Tarnovia Basket Tarnowo Podgórne rozpoczynają rok 2018! Nowy rok udanie zainaugurowały również nasze koszykarki, które na wyjeździe pokonały KU AZS Uniwersytet Warszawski 70:62.

Męski zespół rozpoczął mecz bardzo nerwowo i po chwili przegrywał już 2:10. Zawodnicy nie poddali się jednak i systematycznie odrabiali straty. Przez trzy pierwsze kwarty spotkanie było bardzo wyrównane i żadna z drużyn nie była w stanie wypracować wyższej przewagi. Obie ekipy nie wystrzegały się również prostych błędów. Kluczem do zwycięstwa gdańszczan była lepsza skuteczność rzutów za 2 pkt., szczególnie w wygranej 19:8 czwartej kwarcie.

Po raz kolejny spotkanie z double-double na koncie zakończył Filip Pruefer (na zdjęciu), który do 21 pkt. dodał 13 zbiórek. W zespole PG punktowali Pruefer 21 (13 zb), Jaśkiewicz 11, Brenk 11, Hanke 8, Szłapka 6, Wąsowicz 4, Lebiedziński 2, Glaeske 2.

Koszykarki Politechniki Gdańskiej nowy rok zainaugurowały mierząc się z zespołem Uniwersytetu Warszawskiego. Podopieczne Lubow Szwecowej-Knap oraz Adama Mullera prowadziły w tym spotkaniu niemal przez całe 40 minut. Gospodynie, które mecz rozpoczęły od celnego rzutu za dwa, tylko w tym momencie były lepsze od naszych zawodniczek.

Gdańszczanki zdominowały walkę i miały w tym spotkaniu zdecydowanie lepszą skuteczność. Liderkami, które poprowadziły swoją drużynę do kolejnej cennej wygranej były Marianna Duszkiewicz oraz Magdalena Koperwas, które zdobyły kolejno 19 i 17 punktów. Dobry mecz zagrała również nasza kapitan, Agnieszka Przybytek, która spotkanie zakończyła z double-double na koncie (11 pkt., 12 zb). W zespole PG punktowały Duszkiewicz 19, Koperwas 17, Przybytek 11 (12 zb), Pyka 10, Wilk 6, Szymańska 5, Jabłońska 2.

Dwunasta wygrana z rzędu pozwoliła drużynie Politechniki Gdańskiej umocnić się na fotelu lidera grupy A.