Lwy ponownie z trofeum mistrzów Polski Ligi Akademickiej

Zespół Lwy Politechnika Gdańska wywalczył tytuł mistrza Polski w największej akademickiej lidze e-sportowej w Polsce. Trofeum zwycięzców piątego sezonu Ligi Akademickiej na ręce dr hab. inż. Marka Dzidy, prof. uczelni, prorektora ds. kształcenia i dydaktyki oraz członków zespołu przekazał Marcin Rausch, organizator zawodów.

Zespół Lwy Politechnika Gdańska zwyciężył w Lidze Akademickiej po raz drugi, odbijając tytuł mistrzowski drużynie z Politechniki Wrocławskiej.

– W rozgrywkach finałowych uczestniczyło 75 tys. internautów – powiedział Marcin Rausch z Ligi Akademickiej. – W rywalizacji liczył się nie tylko refleks, ale przede komunikacja zespołowa.

Zwycięstwo dla Politechniki Gdańskiej wywalczyli studenci z Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki: Adrian Jagielski, Karol Wojciechowski, Karol Fidurski i Łukasz Dębski, a także student Wydziału Zarządzania i Ekonomii Mateusz Ładny.