Mamy złotych medalistów w taekwon-do i windsurfingu

Anna Dąbrowska z Wydziału Mechanicznego została mistrzynią świata w taekwon-do w kategorii do 56 kg, a Paweł Tarnowski z Wydziału Zarządzania i Ekonomii zwyciężył w regatach żeglarskiego Pucharu Świata w klasie RS:X.

Mistrzostwa świata w taekwon-do odbyły się w Dublinie w Irlandii. Zawodnicy Gdańskiego Klubu Taekwon-do wywalczyli na nich w sumie aż trzynaście medali. Najlepiej spisała się studentka Politechniki Gdańskiej Anna Dąbrowska.

– Nie tylko udało mi się zdobyć tytuł mistrzyni świata w kategorii do 56 kg, pokonując przy tym tegoroczną mistrzynię Europy, ale też zostałam uznana za najlepszą zawodniczkę mistrzostw ­– podkreśla medalistka.

Regaty żeglarskiego Pucharu Świata rozegrano natomiast w japońskim Gamagori. Wystartowało w nich ponad 250 zawodników, z czego 19 w klasie RS:X. Ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe odbyło się tylko pięć biegów eliminacyjnych, w których Paweł Tarnowski dwukrotnie zajął drugie miejsce, raz trzecie i dwukrotnie czwarte. W ogólnej klasyfikacji taki rezultat pozwolił mu stanąć na najwyższym stopniu podium. Student Politechniki Gdańskiej pokonał tym samym medalistów rozgrywanych miesiąc wcześniej mistrzostw świata: Chińczyka Mengfana Gao (wówczas zdobył srebro) oraz Szwajcara Mateo Sanza Lana (brąz).

– Zawody były niesamowicie wymagające. Dużo stresu i czekania na wiatr, dużo przerwanych wyścigów, tony spadającego na nasze głowy deszczu i wreszcie tajfun, który lada moment miał w nas uderzyć z ogromną mocą. Oprócz szacunku do sił natury te regaty nauczyły mnie, jak ważna w sporcie jest silna psychika – opowiada Paweł Tarnowski.