Marcin Styborski z WFTiMS wygrywa Mistrzostwa Polski w żeglarstwie

Adiunkt w Katedrze Analizy Nieliniowej i Statystyki został najlepszym żeglarzem w klasie Puck. To już drugi tytuł mistrzowski w jego karierze.

– Bardzo się cieszę, że udało mi się powtórzyć sukces z 2014 roku – mówi pracownik naukowy Wydziału Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej, który trzy lata temu również zwyciężył w tych zawodach.

Udział w tej edycji Mistrzostw Polski wzięło 31 załóg z całego kraju. Uczestniczyły one w dziewięciu wyścigach, odbywających się przy sile wiatru wynoszącej 2–5 stopni w skali Beauforta. Regaty zorganizowało Polskie Stowarzyszenie Klasy Puck przy współpracy Harcerskiego Ośrodka Morskiego, Yacht Clubu Rewa i Pomorskiego Związku Żeglarskiego.

W tym sezonie Marcin Styborski wygrał już VII Samorządowe Regaty Województwa Pomorskiego o Puchar Marszałka Mieczysława Struka i Wiosenne Regaty o Puchar Wójta Gminy Puck. W Regatach Otwarcia Sezonu o Puchar Burmistrza Miasta Puck zajął drugie miejsce.