Masz pomysł na biznes? Weź udział w konkursie Jaskółki przedsiębiorczości

Ruszyła kolejna edycja konkursu Jaskółki Przedsiębiorczości, przeznaczonego dla studentów i doktorantów Politechniki Gdańskiej mających innowacyjne i niekonwencjonalne pomysły na biznes. Do wygrania atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz pieniężne, jak również możliwość wzięcia udziału w warsztatach i szkoleniach organizowanych przez Akcelerator Start-upów Alfabeat oraz Spółkę Celową Politechniki Gdańskiej Excento Sp. z o.o.

Pomysły można zgłaszać w grupach (do 3 osób) bądź indywidualnie. Spośród nadesłanych prac do etapu finałowego zostanie wybranych 7-10 najlepszych projektów. Przy ocenie brane będą pod uwagę następujące kryteria:

•             innowacyjność,

•             strategia rozwoju i szansa powodzenia przedsięwzięcia,

•             strona ekonomiczna przedsięwzięcia,

•             zaspokojenie potrzeb rynkowych.

Zgłoszenia należy przesyłać do 21 maja 2018 r.:

•             drogą elektroniczną na adres: jaskolki@pg.edu.pl (maks. rozmiar pliku: 5 MB),

•             osobiście na nośniku elektronicznym do sekretariatu Centrum Transferu Wiedzy i Technologii PG, al. Zwycięstwa 27, pok. nr 13, parter.

Autorzy prac zakwalifikowanych do drugiego etapu będą mieli okazję przedstawienia swoich pomysłów biznesowych w formie prezentacji w czasie gali finałowej. Zwycięscy konkursu otrzymają nagrody pieniężne oraz rzeczowe.

Autorzy wybranego projektu otrzymają szansę uczestnictwa w serii warsztatów organizowanych przez Akcelerator Start-upów Alfabeat oraz Spółkę Celową Politechniki Gdańskiej Excento Sp. z o.o., obejmujących Lean Canvas, Design Thinking, zarządzenie projektami i Pitching.

Dodatkowo wybrane zespoły będą miały okazję wziąć udział w projekcie „e-Pionier – wykorzystanie potencjału uczelni wyższych na rzecz podniesienia innowacyjności rozwiązań ICT w sektorze publicznym”, w którym można otrzymać finansowanie nawet do 500 000 zł na realizację swojego pomysłu.

Partnerami konkursu są: Akcelerator Start-upów Alfabeat, Excento Sp. z o.o., Politechniczny Klub Biznesu PKB+, Akademicki Inkubator Gospodarczy PG, Samorząd Studentów Politechniki Gdańskiej oraz organizacja studencka SimLE. Konkurs odbywa się pod patronatem prof. Jacka Namieśnika, rektora Politechniki Gdańskiej.

Więcej informacji na temat konkursu na ctwt.pg.edu.pl/jaskolki

Facebook konkursu: facebook.com/konkursjaskolki