Międzynarodowa konferencja na Politechnice Gdańskiej poświęcona procesom stochastycznym

W dniach 9-13 lipca na Politechnice Gdańskiej odbywa się 8th International Conference on Unsolved Problems on Noise, międzynarodowa konferencja naukowa poświęcona tematom takim jak teoria i zastosowanie procesów stochastycznych oraz fluktuacji w systemach biologicznych, zjawiskach fizycznych, materiałach i urządzeniach.

Podczas konferencji UPoN naukowcy będą mogli wspólnie przedyskutować problemy dotyczące zagadnień pomiarów oraz analiz zjawisk losowych, obejmujące nowe, interdyscyplinarne obszary badawcze. W wydarzeniu udział weźmie ponad osiemdziesięciu badaczy z osiemnastu państw, reprezentujących wiodące ośrodki naukowe (National Institutes of Health, Cavendish Laboratory, Tohoku University czy Lancaster University).

Konferencję otworzy prof. Jacek Namieśnik, rektor Politechniki Gdańskiej. Przewodniczącym komitetu naukowego jest prof. Janusz Smulko, prorektor PG ds. nauki, kierownik Katedry Metrologii i Optoelektroniki WETI PG.

Założycielem konferencji Unsolved Problems on Noise jest prof. Laszlo Bela Kish (Department of Electrical and Computer Engineering, Texas A&M University, USA), światowej sławy specjalista z obszaru sygnałów losowych, laureat Medalu za Zasługi dla Politechniki Gdańskiej, doktor honoris causa Uppsala University (Szwecja) oraz Szeged University (Węgry).

Ósmą międzynarodową konferencję Unsolved Problems on Noise organizuje Katedra Metrologii i Optoelektroniki Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki PG. Wydarzenie zostało objęte patronatem Polskiej Akademii Nauk oraz Politechniki Gdańskiej. Patronem honorowym jest Prezydent Miasta Gdańska. Sponsorami są Biura Badań Morskich (Offices of Naval Research) w Waszyngtonie i Londynie, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego (program Działalności Upowszechniania Nauki) oraz Działalność Statutowa Wydziału ETI PG.

Szczegółowe informacje dotyczące konferencji dostępne są na jej stronie internetowej.