Nagroda dla projektu MOST Wiedzy za rozwiązania w chmurze

Projekt MOST Wiedzy otrzymał nagrodę „Cloud Computing - rozwiązania w chmurze” w konkursie Liderzy IT 2018, zorganizowanym w ramach targów informatycznych IT Future Expo. Nagrodę wręczono podczas gali promującej najlepsze rozwiązania i usługi IT w Polsce, która odbyła się na Stadionie Narodowym w Warszawie.

 

– To dla nas duże wyróżnienie, tym bardziej, że projekt MOST Wiedzy pokonał w kategorii „Cloud Computing – rozwiązania w chmurze” rozwiązania takich gigantów jak Canon czy Oracle – mówi Michał Nowacki, zastępca dyrektora ds. rozwoju systemów  informatycznych Centrum Usług Informatycznych PG, który odebrał nagrodę w imieniu Politechniki Gdańskiej.

IT Future Expo to VI edycja dorocznego spotkania elity polskiego IT, w całości poświęconego technologiom dla biznesu. To również miejsce tworzenia się relacji biznesowych, obserwacji trendów i wyzwań w dobie dynamicznie postępującego procesu cyfryzacji. Nagrodzony projekt z Politechniki Gdańskiej był prezentowany podczas tego wydarzenia.

Z wynikami konkursu Liderzy IT 2018 można zapoznać się [tutaj].

Multidyscyplinarny Otwarty System Transferu Wiedzy MOST Wiedzy (mostwiedzy.pl) to symboliczny most łączący świat nauki z biznesem. Ogólnodostępna platforma gromadzi stale aktualizowane informacje o najnowszych osiągnięciach naukowych, innowacyjnych rozwiązaniach i kierunkach rozwoju tematów badawczych poszczególnych jednostek naukowych PG. System posiada wbudowaną inteligencję i mechanizmy rozumienia kontekstu wyszukiwania. To inteligentny doradca, który automatycznie uczy się na podstawie historii wyszukiwań, potrafi sugerować treści użytkownikowi, rozpoznaje grupy użytkowników i dopasowuje dla nich wyniki. Projekt jest współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014–2020.

Czytaj także: Za realizację projektu MOST Wiedzy Politechnika Gdańska została nagrodzona Polską nagrodą Inteligentnego Rozwoju 2018 w kategorii „Innowacyjne rozwiązania przyszłości na uczelni”.

Galeria zdjęć