Nagrody za prace dyplomowe

Aż dwie nagrody zdobyli absolwenci Politechniki Gdańskiej w Konkursie o Nagrodę Siemensa. Pierwszą, w dziedzinie elektroenergetyki, otrzymał mgr inż. Kamil Woronowski z Wydziału Elektrotechniki i Automatyki. Z kolei w dziedzinie automatyki i robotyki nagrodą III stopnia wyróżniono absolwentów Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki inż. Karolinę Drobotowicz oraz inż. Wiktora Szulfera.

Jury konkursu nagrodziło pracę dyplomową Karola Woronowskiego pt. „Projekt jednobiegunowego wyłącznika programowalnego niskiego napięcia z wykorzystaniem platformy programistycznej Arduino”. Została ona wykonana w Katedrze Automatyki Napędu Elektrycznego pod kierunkiem dr. hab. inż. Jarosława Guzińskiego, prof. nadzw. PG.

Z kolei inżynierowie Karolina Drobotowicz i Wiktor Szulfer zostali docenieni za pracę pt. „Gra kulka w labiryncie sterowana myślami”. Opiekunem pracy był dr inż. Stanisław Raczyński z Katedry Systemów Automatyki.

Wszyscy laureaci otrzymali nagrody pieniężne. Nagroda Siemensa przyznawana jest absolwentom studiów I i II stopnia w celu promocji najlepszych prac dyplomowych, które swoją tematyką nawiązują do obszarów aktywności fundatora nagrody. Więcej informacji znajduje się na stronie konkursu.