Najlepsi tancerze zdobyli Puchar Rektora Politechniki Gdańskiej

W dniu 12 maja odbył się I Ogólnopolski Turniej Tańca Sportowego o Puchar Rektora Politechniki Gdańskiej. Zawody rozgrywane były na zasadach Federacji Tańca Sportowego oraz Pomorskiego Związku Tańca Sportowego.

Od godzin porannych na hali sportowej Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej rozgrywały się zawody w kategoriach dziecięcych, młodzieżowych, a także dorosłych. Do rywalizacji turniejowej stanęło ponad 230 par z 50 klubów tanecznych z całej Polski. Podczas turnieju zaprezentowały się również pary studenckie tańczące pod szyldem Politechniki Gdańskiej – PG Tańczy, uczących się pod okiem instruktorów Anny Czyżyk i Mateusza Czyżyka, którzy jednocześnie byli organizatorami tego wydarzenia. Współorganizatorami byli Politechnika Gdańska, Samorząd Studentów Politechniki Gdańskiej oraz Wydziałowa Rada Studentów Elektrotechniki i Automatyki.

Puchar Rektora Politechniki Gdańskiej dla najlepszych par gali wieczornej wręczał dr hab. inż. Marek Dzida, prof. nadzw. PG, prorektor ds. kształcenia i dydaktyki.

Wyniki turnieju można znaleźć tutaj.