Najwyższe podium w Akademickim Pucharze Europy w Trójboju Siłowym dla studentki Politechniki Gdańskiej

Paulina Szymanel, studentka Wydziału Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej, zdobyła złoto w kategorii do 52kg podczas Akademickiego Pucharu Europy w Trójboju Siłowym.

Zawody odbyły się 27-29 lutego 2020 w Merignac we Francji. Nasza sportsmanka uzyskała wynik 352,5 kg (sumując wyniki w trzech konkurencjach), osiągając znaczną przewagę w swojej kategorii nad rywalkami z Francji, które na podium stanęły z wynikiem 332,5 kg (Dru Julia, 2 miejsce) oraz 292,5 kg (Nuzzo Livia, 3 miejsce).

Oprócz tego Paulina Szymanel wywalczyła medale w poszczególnych bojach: złoto w przysiadzie z wynikiem 125 kg, złoto za 72,5 kg w wyciskaniu leżąc oraz srebro w martwym ciągu, w którym osiągnęła 155 kg. Wynik 352,5 kg zagwarantował zawodniczce nowy rekord Polski Seniorek.

To nie pierwsze tak znaczące nagrody dla naszej studentki. Chociaż trójbój siłowy trenuje zaledwie od trzech lat, na swoim koncie ma już wiele medali i rekordów. Nie sposób wymienić je wszystkie, ale do najważniejszych zaliczają się: złoty medal na Akademickim Pucharze Świata, złoto w swojej kategorii i open podczas Akademickich Mistrzostw Polski oraz złoto na Mistrzostwach Polski open, oraz te sprzed dwóch lat: srebrny medal w Akademickim Pucharze Świata i taki sam na Mistrzostwach Europy.

W pierwszym dniu wiosny studentka będzie czwarty raz bronić tytułu Mistrza Polski na zawodach  w Puławach.

Pytana o marzenia i sportowe cele, mówi, że chciałabym za kilka lat usłyszeć Mazurek Dąbrowskiego na Mistrzostwach Świata w kategorii open dla seniorów. A w najbliższym czasie, w lipcu tego roku, czekają ją starty Akademickich Mistrzostwach Świata w Emiratach Arabskich oraz w Mistrzostwach Europy w Warszawie. Na zawodach Paulina Szymanel występuje w barwach Polski lub Politechniki Gdańskiej. Centrum Sportu Akademickiego finansuje jej udział w zawodach oraz badania antydopingowe. Ponieważ starty odbywają się w różnych zakątkach Europy i świata i wyjazdy na nie są bardzo kosztowne, trójboistka pozyskuje również wsparcie od sponsorów.

Paulina Szymanel jest niezwykle zajętą osobą: trenuje, uczy się i jednocześnie pracuje. W czerwcu zamierza obronić pracę magisterską na Wydziale Zarządzania. Swoje plany zawodowe również łączy ze sportem. Już na studiach rozpoczęła pracę jako trenerka trójboju, prowadzi zawodniczki i przygotowuje je do startów. Zamierza też prowadzić szkolenia o profilaktyce zdrowotnej dla kobiet uprawiających sporty wysiłkowe.

– Trenuję pięć lub sześć razy w tygodniu. Do tego 4 razy w tygodniu wieczorem biegam. Łączę treningi, pracę i studia. To właśnie studia dały mi dużą wiedzę z zakresu zarządzania czasem, co przy moim intensywnym planie dnia bardzo mi się przydaje- podkreśla medalistka.

Gratulujemy osiągnięć i kibicujemy w kolejnych startach, życząc następnych złotych medali!.