Nasza uczelnia w międzynarodowym rankingu cytowań

Najnowsza edycja Transparent Ranking obejmuje ponad 9 tysięcy uczelni z całego świata, uszeregowanych według jednego kryterium – cytowań w Google Scholar. Zestawienie opracowała hiszpańska instytucja Cybermetrics Lab. Politechnika Gdańska zajęła w nim 1306. miejsce.

Uwzględnione w rankingu dane obejmują dziesięć najlepszych publicznych profili z każdej uczelni. Pod uwagę brane były wyłącznie upublicznione profile z właściwą afiliacją i instytucjonalnym adresem mailowym.

Pierwszą dziesiątkę zestawienia zdominowały uczelnie ze Stanów Zjednoczonych. Na pierwszym miejscu po raz kolejny uplasował się Harvard University z liczbą prawie 1,5 mln cytowań. Kolejne miejsca zajęły: Stanford University; Johns Hopkins University; University of California Berkeley; University of Chicago; Massachusetts Institute of Technology; University of Michigan. Spośród polskich uczelni najwyżej – na 646. pozycji, uplasował się Uniwersytet Warszawski.

Wyniki zgromadzone w Transparent Ranking zostaną wykorzystane jako jedno z kryteriów najbliższej edycji Ranking Web of Universities 2017, którego publikację zapowiedziano na przełom stycznia i lutego.