Nowa specjalność na kierunku Nanotechnologia

 • W semestrze letnim uruchomiona zostanie nowa specjalność na kierunku Nanotechnologia – studia II stopnia realizowane w ramach projektu PO WER, prowadzone w języku angielskim.

   

  Program studiów umożliwi zdobycie wiedzy z zakresu syntezy nanomateriałów, analizowania ich właściwości strukturalnych, mechanicznych, elektrycznych i magnetycznych oraz projektowania komputerowego. Studenci rozwiną ponadto swoje umiejętności miękkie. Najlepsi otrzymają propozycję zrobienia doktoratu. Zajęcia potrwają cztery semestry, a wszystkie wykłady odbywać się będą po angielsku.

  Rekrutacja rozpocznie się jesienią tego roku, a początek zajęć zaplanowano na luty 2018 r. Kandydaci muszą posiadać stopień inżyniera lub jego odpowiednik. Ważna jest znajomość matematyki, fizyki i chemii na poziomie uniwersyteckim.

  Oferta skierowana jest także do studentów zagranicznych, którzy rozpoczynając studia w latach 2018 i 2019 nie będą musieli płacić czesnego. Dziesięcioro najlepszych z nich otrzyma stypendia o wartości 1500 zł miesięcznie.

  Więcej informacji (w języku angielskim) znaleźć można tutaj.