Nowe technologie dla dziewczyn

Do 30 czerwca studentki uczelni technicznych mogą aplikować o stypendia w ramach drugiej edycji programu "Nowe technologie dla dziewczyn", prowadzonego przez Fundację Edukacyjną Perspektywy i firmę Intel. Do zdobycia jest m.in. dwadzieścia stypendiów na rok akademicki 2016/2017, każde w wysokości 12 tys. zł brutto.

Stypendystki INTEL-PERSPEKTYWY otrzymają różnorodne wsparcie merytoryczne i finansowe. Znajdą się pod opieką Mentora lub Mentorki – doświadczonych pracowników firmy Intel. Otrzymają też stypendium w wysokości 12 000 zł (brutto), które pokryje część wydatków, jakie ponoszą w związku ze studiami. Ponadto zostaną zaproszone do wzięcia udziału w programie stażowym w Intel Technology Poland sp. z o.o. w Gdańsku – największym centrum R&D Intel w Europie lub w siedzibie Intela w USA.

Inicjatywa ma na celu zachęcenie dziewczyn do zainteresowania nowymi technologiami i wykształceniem, które wiąże się z ich wytwarzaniem. Chodzi o pomoc utalentowanym studentkom w planowaniu i budowaniu kariery zawodowej w branży technologicznej oraz w nauce.

Ponadto część aplikujących do programu dziewczyn otrzyma jedno ze 100 bezpłatnych miejsc na pierwszym w Polsce obozie inspiracyjnym dla dziewczyn w nowych technologiach – INSPIRATIONAL BOOT CAMP 2016, który odbędzie się pod koniec września br. na Mazurach.

Formularz aplikacyjny i więcej informacji można znaleźć na: https://www.stypendiadladziewczyn.pl