O wynalazkach naukowców PG w Superstacji

Telewizja Superstacja odwiedziła Wydział Oceanotechniki i Okrętownictwa oraz Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska PG. Efektem tej wizyty jest materiał o dwóch wynalazkach: systemie głębinowym obrony przeciwminowej „Głuptak”, który stworzył zespół pod kierunkiem dr hab. inż. Lecha Rowińskiego, prof. nadzw. PG, oraz o inteligentnym dronie, nad którym pracuje dr inż. Paweł Burdziakowski.

Materiał Superstacji o wynalazkach naszych naukowców dostępny jest [tutaj].

O inteligentnym dronie, czyli autonomicznej platformie latającej przeznaczonej do badania i rozwijania algorytmów sztucznej inteligencji oraz nawigacji w środowisku pozbawionym dostępu do sygnału GPS, można przeczytać także na naszej stronie internetowej.

Więcej informacji nt. systemu przeciwminowego „Głuptak”, który jest na wyposażeniu Marynarki Wojennej i niedawno został wyróżniony przez MON można znaleźć [tutaj].