PG dobrze się reklamuje

Dział Promocji Politechniki Gdańskiej otrzymał pierwszą nagrodę w tegorocznej edycji konkursu Genius Universitatis w kategorii „reklama prasowa”. Gala wręczenia nagród odbyła się 26 lutego br. w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Genius Universitatis to konkurs na kreatywną kampanię rekrutacyjną szkoły wyższej, organizowany już od pięciu lat – w tym roku przez Wydawnictwo Perspektywy oraz portal Marketing przy Kawie. Do rywalizacji, której celem jest promocja dobrych praktyk marketingowych, może stanąć każda z polskich uczelni. Udział w konkursie jest bezpłatny. W tym roku zgłosiło się do niego 50 szkół wyższych, w tym te znajdujące się w czołówce rankingów (np. Politechnika Warszawska, Uniwersytet Warszawski czy Uniwersytet Jagielloński). Spośród zgłoszonych prac kapituła zakwalifikowała do konkursu 171.

Zwycięski projekt Działu Promocji PG został przygotowany na potrzeby akcji "Dziewczyny na Politechniki". Został doceniony za nowatorstwo pomysłu, spójność z hasłem i wartościami uczelni, a także czytelność, estetykę i wartość artystyczną.

Nagrodą za I miejsce jest statuetka, reklama internetowa (billboard) na portalu perspektywy.pl przez okres jednego miesiąca, a także jednorazowy mailing do maturzystów 2016 – blisko 30 tys. adresów.

W skład kapituły konkursowej weszli znani polscy eksperci, praktycy z wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie marketingu, reklamy i promocji:
– Katarzyna Dragović – założycielka Szkoły Mistrzów Reklamy,
– Michał Imbierowicz – creative head Saatchi & Saatchi,
– Paweł Tkaczyk – właściciel agencji brandingowej Midea,
– Jacek Szlak – redaktor naczelny portalu Marketing przy Kawie,
– Leszek Stafiej – niezależny doradca ds. komunikacji społecznej, marketingowej i mediów,
– Maciej Waligóra – executive creative diector DDB&tribal.

Nie jest to pierwsza nagroda przyznana PG w konkursie Genius Universitatis. W ubiegłorocznej edycji doceniono przygotowany przez Dział Promocji folder „Facts and figures”, który otrzymał II nagrodę w kategorii instrument promocji międzynarodowej uczelni.