PG odwołuje zaplanowane wydarzenia i imprezy w związku z sytuacją epidemiczną [AKTUALIZACJA]

Decyzją władz Politechniki Gdańskiej, wszystkie zaplanowane na najbliższe tygodnie wydarzenia i imprezy, których gospodarzem miała być uczelnia, zostały odwołane. Ponadto, z dniem 10 marca 2020 r., odwołuje się wszystkie zaplanowane wyjazdy zagraniczne pracowników i studentów PG, a także wizyty gości z zagranicy.

W związku z dynamicznie rozwijającą się sytuacją epidemiologiczną w Polsce, dotyczącą ryzyka zakażenia koronawirusem SARS-Cov-2, władze Politechniki Gdańskiej zdecydowały o odwołaniu wszystkich wydarzeń i imprez na terenie uczelni, w tym:

- IX Gdański Międzynarodowy Festiwal Chóralny (14-15 marca)

- Święto Uczelni i uroczyste posiedzenie Senatu PG (18 marca). Dyplomy dla wszystkich promowanych osób zostaną rozesłane pocztą.

- Dzień Otwarty PG i Forum Organizacji i Kół Akademickich FOKA (20 marca)

- TargOiOwisko – targi pracy na Wydziale OiO (25 marca)

- Inżynierskie Targi Pracy BEST 2020 (1-2 kwietnia)

- Wszystkie marcowe wydarzenia i imprezy w AKPG "Kwadratowa". Odwołane zostały wszystkie imprezy cykliczne (odbywające się regularnie w czwartki, piątki i soboty), a także wieczór gier komedii improwizowanej oraz wieczór z filmami akcji.

- Doroczną konferencję EUA - European Univerity Asssociation (16-17 kwietnia)

- Wszystkie wydarzenia organizowane w ramach Politechniki Otwartej i Politechniki Wielu Pokoleń - do połowy kwietnia

- Bałtycki Festiwal Nauki (20-23 maja). Planowany nowy termin festiwalu - październik 2020

Ostateczne decyzje dot. wszystkich imprez wydziałowych podejmuje dziekan danego wydziału (w porozumieniu z władzami uczelni). Jednocześnie informujemy, że zajęcia i wykłady odbywają się bez zmian.

Ponadto, z dniem 10 marca 2020 r. odwołuje się wszystkie zaplanowane wyjazdy zagraniczne studentów i pracowników, a także przyjazdy studentów i gości uczelni zaproszonych z zagranicy. Decyzja ta obowiązuje do odwołania.

Jak informują władze uczelni, wszystkie decyzje podjęto w trosce o zachowanie najwyższych standardów bezpieczeństwa i higieny podczas poszczególnych wydarzeń, a także związanych z nimi podróży zaproszonych gości i uczestników. O ewentualnych, nowych terminach odwołanych wydarzeń poinformujemy w osobnych komunikatach.

Czytaj także: Wytyczne i zalecenia dla studentów i pracowników PG w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa