PG Racing mistrzami Polski w klasie Omega w sezonie 2019

Trzydniowa rywalizacja na wodach jeziora Pogoria III w Dąbrowie Górniczej wyłoniła żeglarskich mistrzów Polski w klasach Omega oraz Sport. W tej drugiej najlepsza okazała się załoga PG Racing III Politechnika Gdańska z dr. inż. Marcinem Styborskim, starszym wykładowcą na Wydziale Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej na czele.

Do zawodów stanęły 64 załogi z całego kraju. W pierwszym dniu zawodnicy PG, zmagający się ze słabym, momentami zanikającym wiatrem, znaleźli się na trzeciej pozycji, będąc jedną z sześciu załóg, które ukończyły wyścig na czas. Już następnego dnia reprezentanci naszej uczelni odnieśli jednak zdecydowane zwycięstwo, wychodząc na prowadzenie. W trzecim dniu regat, upływającym pod znakiem niskiej temperatury, ale i równego wiatru, ponownie udało się rozegrać tylko jeden wyścig. Potwierdził on dominację liderów, przynosząc załodze PG Racing mistrzostwo Polski w klasie Omega w sezonie 2019.