PG Racing zajmuje dwa miejsca na podium VI Żeglarskich Mistrzostw Polski w klasie Puck!

Załoga PG Racing w składzie Marcin Styborski, Magdalena Kraszewska i Paweł Cieślak zwyciężyła w VI Żeglarskich Mistrzostwach Polski w klasie Puck. Trzecie miejsce w tych zawodach także zdobyli członkowie drużyny regatowej Politechniki Gdańskiej – Jakub Padzik, Izabela Satrjan i Dawid Płotka. To dobra prognoza przed Żeglarskimi Mistrzostwami Polski w klasie Omega, w których obie załogi połączą swe siły.

 

– Rozegraliśmy dziewięć wyścigów przy zmiennym i umiarkowanym wietrze. Do ostatniego biegu dawaliśmy z siebie wszystko, bo wielu zawodników pływało bardzo równo na wysokich pozycjach. Jestem dumny zwłaszcza z Magdaleny Kraszewskiej, drugiej osoby w mojej załodze, która po szybkim kursie żeglarstwa regatowego okazała się rewelacyjną członkinią drużyny – podsumowuje Marcin Styborski, aktualny mistrz Polski w klasie Puck, a przy tym adiunkt w Katedrze Analizy Nieliniowej i Statystyki Wydziału Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej PG.

Zwycięzcy VI Żeglarskich Mistrzostw Polski w klasie Puck wystartują w mistrzostwach w klasie Omega, które odbędą się w dniach 29 sierpnia – 02 września w Goczałkowicach.