PG rozpoczyna współpracę z Shenzhen Polytechnic

  • Profesor Zhao Jizheng, dyrektor biura współpracy międzynarodowej Shenzhen Polytechnic, oraz rektor Politechniki Gdańskiej prof. Jacek Namieśnik podpisali umowę o współpracy pomiędzy naszymi uczelniami. W spotkaniu z delegacją z Chin, która przybyła na PG 11 lipca, brali udział także prorektor ds. internacjonalizacji i innowacji prof. Piotr Dominiak oraz dr Magdalena Popowska z Katedry Przedsiębiorczości i Prawa Gospodarczego Wydziału Zarządzania i Ekonomii.

     

    Miasto Shenzhen graniczy bezpośrednio z Hongkongiem i jest uznawane za prawdziwe zagłębie nowych technologii. To tam swoją siedzibę ma producent urządzeń i rozwiązań telekomunikacyjnych Huawei. Shenzhen Polytechnic kształci ponad 20 tysięcy studentów na 74 kierunkach, oferując nie tylko studia techniczne, ale również ekonomiczne i humanistyczne. Jest przy tym jedną z dziesięciu najbardziej innowacyjnych politechnik w Chinach. Wymianę akademicką pomiędzy naszymi uczelniami ułatwić może udział w programie Erasmus+, który od zeszłego roku obejmuje także państwa nienależące do Unii Europejskiej.

    – Pragniemy jak najszybciej rozpocząć szeroką współpracę z Politechniką Gdańską, z naciskiem na wymianę nauczycieli akademickich i studentów – stwierdził prof. Zhao Jizheng podpisując porozumienie.

    Profesor Namieśnik został przez dyrektora Jizhenga zaproszony jako gość honorowy na międzynarodową konferencję poświęconą tematyce kształcenia zawodowego „Belt and Road International Summit for Vocational Education”, która odbędzie się na Shenzhen Polytechnic we wrześniu tego roku. Jest ona częścią inicjatywy „One Belt One Road”, czyli planów utworzenia nowej wersji Jedwabnego Szlaku. W konferencji ma wziąć udział ponad 500 naukowców z całego świata.

Galeria zdjęć