PG rozwija współpracę z uczelniami w Korei

Przedstawiciele Politechniki Gdańskiej wzięli udział w targach edukacyjnych „2017 Study in Europe Fair - Republic of Korea”, które odbyły się w dniach 27-29 października w Korei Południowej. Podczas wizyty w Seulu podpisano memorandum o współpracy PG z Seoul National University of Science and Technology (SeoulTech).

Naszą uczelnię w stolicy Korei Południowej reprezentowali prof. Janusz Smulko, prorektor ds. nauki oraz Karolina Wysocka, kierownik Działu Międzynarodowej Współpracy Akademickiej.

Obok zainteresowania studentów koreańskich ofertą edukacyjną Politechniki Gdańskiej, podstawowym celem wyjazdu było nawiązanie kontaktów akademickich z uczelniami z Korei.

W Seoul National University of Science and Technology (SeoulTech) zostało podpisane memorandum o współpracy pomiędzy tą znaną uczelnią a Politechniką Gdańską. Ceremonii towarzyszyły rozmowy nt. rozwoju współpracy w ramach organizacji szkół letnich, wspólnych projektów badawczych i wymiany studentów. Ze strony SeoulTech memorandum podpisał Kim Jong Ho, prezydent uczelni.

Rozmowy o współpracy prowadzone były także na Dankook University i Koreatech University of Technology and Education. W obu uczelniach zainteresowanie rozwojem współpracy, poparte zostało serdecznym przyjęciem. W drodze do Seoulu, prof. Smulko złożył również wizytę w Hongkong University of Science and Technology.

Korea Południowa to bardzo interesujący i aktywny rynek. Politechnika Gdańska współpracuje już z Sungkyunkwan University i PukyongNational University.

Pod koniec lipca nasza uczelniagościła przedstawicieli południowokoreańskiej prowincji Gyeongsangnam-do - więcej tutaj