PG weźmie udział w Godzinie dla Ziemi

 • Iluminacja Gmachu Głównego Politechniki Gdańskiej zostanie wygaszona w sobotę, 25 marca o 20.30. Uczelnia weźmie udział w znanej na całym świecie akcji Godzina dla Ziemi, aby promować ideę ochrony środowiska.

   

  Organizowana od dziesięciu lat inicjatywa WWF polega na wyłączeniu na godzinę świateł oraz urządzeń elektronicznych. Tegoroczna edycja Godziny dla Ziemi w Polsce odbędzie się pod hasłem „Godzina dla Wisły”. Nawiązując do uchwały Sejmu RP, który 2017 r. ogłosił Rokiem Rzeki Wisły, akcja będzie wyrazem troski o najdłuższą z polskich rzek.

  Bezpośrednim celem Godziny dla Ziemi wcale nie jest doraźne zmniejszenie zużycia energii elektrycznej, o czym przypomina rektor Politechniki Gdańskiej prof. Jacek Namieśnik.

  – Udział w tej akcji to przede wszystkim ważny gest. Chcemy w ten sposób zwrócić uwagę na problem racjonalnego wykorzystywania energii, co ma ogromny wpływ na stan naszej planety – podkreśla rektor.

  W ubiegłorocznej edycji wzięło udział ponad 5000 miast ze wszystkich kontynentów, w tym blisko 50 ośrodków miejskich w Polsce.