PG wygrywa Akademickie Mistrzostwa Polski w żeglarstwie

Akademickie Mistrzostwa Polski w żeglarstwie, które rozegrano w Wilkasach koło Giżycka, zostały zdominowane przez drużynę PG Racing Politechnika Gdańska. Nasi reprezentanci kolejny raz z rzędu wygrali w klasyfikacji generalnej uczelni, jak również w klasyfikacji uczelni technicznych.

Najwyższe miejsce na podium w klasyfikacji indywidualnej zajęła załoga złożona z Jakuba Surowca (sternik), Patryka Richtera i Tomasza Piernickiego. Na drugiej pozycji mistrzostwa zakończyła drużyna SGH Warszawa ze sternikiem Maksymilianem Jabłeckim, a na trzeciej WSZ Gdańsk z Igorem Tarasiukiem.

Kolejne pozycje załóg z PG:

Marcin Styborski z załogą złożoną z Jakuba Padzika i Dawida Płotki w klasyfikacji indywidualnej zajął siódme miejsce i zdobył srebro w klasyfikacji uczelni technicznych.

Wiktor Czałbowski z załogą złożoną z Marcina Kozubowicza i Kacpra Wysockiego uplasował się na dziewiątej pozycji.

Wiktoria Wróblewska z załogą złożoną z Jana Stremlau i Stanisława Wawaka była na miejscu dwudziestym, a w kategorii sterniczek na szóstym.

Trenerem drużyny PG Racing i opiekunem Sekcji Żeglarskiej PG jest Jakub Pankowski.

Na wodach jeziora Niegocin rywalizowało 71 załóg z 34 polskich uczelni wyższych. Mistrzostwa przeprowadzono na jachtach typu Omega. Akademickie Mistrzostwa Polski w żeglarstwie, organizowane przez AZS Warszawa, współfinansowane były ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Zdjęcie: Michał Szypliński