PG zdobywa Puchar Polski w żeglarskiej Narodowej Klasie Omega Sport

W finale Pucharu Polski klasy Omega, który rozegrano w Chrzypsku Wielkim (woj. wielkopolskie), zawodnicy PG Racing w składzie: Marcin Styborski (Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej), Dawid Płotka (Wydział Oceanotechniki i Okrętownictwa) oraz Jan Krasodomski (Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki) zajęli drugie miejsce w klasie Sport. Tym samym reprezentacja Politechniki Gdańskiej utrzymała prowadzenie w rankingu i – po czterech latach przerwy – zdobyła Puchar Polski w Narodowej Klasie Omega Sport.

Zawody rozgrywane były w dniach 11-13 października przy bardzo wymagających warunkach wietrznych. Załoga PG Racing wygrała trzy z ośmiu rozegranych wyścigów, a dwa razy zajęła trzecie miejsce i po pierwszym dniu objęła prowadzenie w zawodach. Drugiego dnia wiatr nieco osłabł i odbyły się trzy wyścigi, w których załoga Marcina Styborskiego zajęła dwa razy czwarte miejsce i raz siódme. Druga lokata w finałowych regatach sezonu pozwoliła utrzymać reprezentacji Politechniki Gdańskiej prowadzenie w rankingu Pucharu Polski we flocie Sport (do rankingu liczy się sześć najlepszych wyników z ośmiu startów). Politechnika Gdańska odzyskała Puchar Polski po czterech latach. Ostatni raz trofeum to wywalczył Patryk Richter (absolwent PG) w 2015 roku.

Przypomnijmy, że w czerwcu załoga zdobywców Pucharu Polski wywalczyła tytuł Akademickich Mistrzów Polski, a na początku września tytuł Mistrza Polski w klasie Omega Sport.

W Pucharze Polski dobrze spisały się także pozostałe załogi reprezentujące naszą uczelnię: Jakub Padzik (sternik), Jan Stremlau i Kacper Wysocki, którzy w klasie Sport zajęli 6. miejsce oraz załoga kobieca: Aleksandra Jędryczka (za sterem), Justyna Mikołajczyk i Wirginia Fajfer, która zajęła 12. miejsce.