PGRacing Team z sukcesami we Włoszech i w Hiszpanii

Studenci z zespołu PGRacing Team mają za sobą bardzo udany sezon. Podczas zawodów Formula SAE Italy 2018 osiągnęli najlepszy wynik spośród wszystkich polskich drużyn w konkurencji Cost Event. Prawdziwy triumf odnieśli jednak w pierwszej edycji zawodów Formula Student Andorra, wygrywając we wszystkich kategoriach w swojej klasie!

 

PGRacing Team to grupa studentów Politechniki Gdańskiej, których połączyło zamiłowanie do motoryzacji. Ich celem jest start w międzynarodowych zawodach Formula Student, odbywających się co roku w różnych krajach. Udział w tym prestiżowym wydarzeniu polega nie tylko na ściganiu się, lecz także pokazie zastosowanych technologii, przedstawieniu dokładnego kosztorysu, przygotowaniu prezentacji biznesowej czy pomiarze zużycia paliwa. PGRacing Team liczy obecnie 30 członków, którzy skonstruowali już trzy bolidy.

Tego lata studenci wystartowali w zawodach Formula SAE Italy 2018, po raz pierwszy przechodząc wszystkie etapy kontroli technicznej. W konkurencji Cost Event ich maszyna zajęła 14. miejsce, najwyższe wśród przedstawicieli polskich uczelni. Do rywalizacji, odbywającej się pod okiem inżynierów Ferrari, Lamborghini czy Maserati, stanęło 86 zespołów z całego świata.

– Zawody ukończyliśmy na 35. miejscu w grupie 52 bolidów spalinowych, szczęśliwi, choć z lekkim niedosytem, gdyż do ukończenia konkurencji Endurance zabrakło zaledwie paru okrążeń, a uniemożliwiła nam to błaha awaria instalacji pneumatycznej. Te porażkę przekuliśmy jednak w sukces podczas zawodów FS Andorra już tydzień później – opowiada Mariusz Getek, pełniący w zespole funkcję Technical Team Leadera.

Zawody w Andorze faktycznie były prawdziwym pokazem siły PGRacing Team. W kategorii Combustion (pojazdów spalinowych) zespół zajął 1. miejsce w konkurencjach dynamicznych (zwyciężając w 3 z 4 konkurencji), 1. miejsce w konkurencjach statycznych oraz 1. miejsce w klasyfikacji generalnej. Pojazd nagrodzono także tytułami The Quickest (najszybszy) oraz Best Smart Solution (przyznawanym za najlepsze rozwiązania techniczne).

– Rezultaty znacznie przerosły nasze oczekiwania. To wszystko nie byłoby możliwe bez wsparcia naszych sponsorów, partnerów technicznych oraz wszystkich życzliwych osób, którym chcielibyśmy ten sukces zadedykować – zaznacza Mariusz Getek.

Sukcesy PGRacing Team można śledzić na Facebooku, a więcej informacji o zespole znajduje się na jego stronie internetowej.

Galeria zdjęć