Pierwszoligowe derby Gdańska dla Politechniki!

W bardzo dobrym stylu, przy dużej grupie gorąco dopingujących kibiców i pomimo gry na wyjeździe Politechnika Gdańska pokonała AZS Uniwersytet Gdański 64:56!

Koszykarki PG od pierwszych minut tego spotkania pokazały, że na fotelu lidera po pierwszej rundzie nie znalazły się przez przypadek. Mocna obrona i szybkie, skuteczne kontry sprawiły, że ich przewaga nad AZS Uniwersytetem Gdańskim systematycznie rosła, a po 20 minutach wynosiła już 14 punktów (23:37). Po zmianie stron, przy drobnym rozkojarzeniu podopiecznych Lubow Szwecowej Knap przeciwniczki starały się odrobić stratę, jednak mimo skuteczniejszej gry w ataku to zadanie nie udało im się.

Najskuteczniejszą zawodniczką w tym spotkaniu była Martyna Pyka, która zdobyła 15 punktów. Z dwucyfrową zdobyczą punktową rywalizację zakończyły także Marianna Duszkiewicz (14) i Agnieszka Przybytek (12). W derbowym meczu po przerwie do gry wróciła Magdalena Koperwas, kończąc mecz z double-double na koncie. Magda w tym meczu zdobyła 11 punktów i miała 10 zbiórek.

W zespole PG punktowały: Pyka 15, Duszkiewicz 14, Pryzbytek 12, Koperwas 11 (10zb), Szymańska 8, Jabłońska 2, Kukier 2.