Piotr Buliński z Centrum Sportu Akademickiego PG trenerem kadry olimpijskiej

Piotr Buliński został trenerem wioślarskiej kadry wagi lekkiej mężczyzn. 45-letni szkoleniowiec jest absolwentem gdańskiej AWFiS ze specjalizacją trener wioślarski. Do 1992 roku był czynnym zawodnikiem. Pływał w barwach BTW Bydgoszcz (dwójka podwójna), Zawiszy Bydgoszcz (dwójka bez sternika) oraz AZS AWFiS Gdańsk (dwójka i czwórka bez sternika).

Od 1992 roku pracuje jako trener w AZS AWFiS Gdańsk, a od 2003 roku jest pracownikiem Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej i trenerem sekcji wioślarskiej naszej uczelni.

–  Cały czas zajmowałem się szkoleniem grup wagi lekkiej. W pracy z kadrą stawiam przed sobą najwyższe cele, gdyż inaczej nie ma sensu. Oczywiście chciałbym bardzo, żeby polska czwórka bez sternika wagi lekkiej osiągnęła w najbliższych latach poziom osady z igrzysk w Pekinie, gdzie zdobyła srebrny medal olimpijski –mówi Piotr Buliński.

2013-03-07 13:24:40