Politechnika Gdańska – uczelnia dla wyjątkowych

Nasi studenci wysyłają swoje eksperymenty rakietą w kosmos, a ich wizjonerskie projekty biurowców przyszłości dostrzegają nawet media za oceanem! Do tego mamy koszykarki w Ekstraklasie i jeden z najpiękniejszych kampusów Europy, a nasi absolwenci są w krajowej czołówce pod względem wysokości zarobków. 11 maja rozpoczęła się rekrutacja kandydatów na studia stacjonarne pierwszego stopnia na Politechnice Gdańskiej. Można wybierać spośród 38 kierunków na 9 wydziałach (w tym dwóch z kategorią A+ i pięciu z kategorią A). Czekamy na Was!

Przodujemy w wielu rankingach. Według rankingu MNiSW z 2017 r. nasza uczelnia jest najczęściej wybieraną przez kandydatów. W „Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2018” Politechnika Gdańska uplasowała się na 9. miejscu wśród uczelni akademickich w kraju i 4. miejscu wśród uczelni technicznych. Ostatnio znaleźliśmy się też w pierwszej dziesiątce najpiękniejszych uczelni Europy (Times Higher Education).

Rankingi Was nie przekonują?

Nasi naukowcy publikują w prestiżowych czasopismach, w tym „Nature Journal” i realizują krajowe oraz międzynarodowe projekty badawcze z wielu dziedzin nauki. Znajdziecie u nas m.in. unikatowe Laboratorium Zanurzonej Wizualizacji Przestrzennej i pierwszą w regionie całodobową prototypownię ProtoLab.

Wciąż się wahacie?

Zaufały nam dziesiątki tysięcy studentów nie tylko z Polski, ale i z ponad 60 krajów, w tym Lisa, pochodząca z Indonezji studentka na kierunku Environmental engineering, która otrzymała specjalne wyróżnienie w konkursie o nagrodę Czerwonej Róży dla najlepszego studenta i koła naukowego województwa pomorskiego.

Przekonani!?

Elektroniczny nabór na studia stacjonarne I stopnia rozpoczął się 11 maja. Kandydaci mają czas na rejestrację do 8 lipca (na kierunek Architektura rejestracja zakończyła się 1 czerwca). Szczegółowy harmonogram rekrutacji dostępny jest [tutaj].

Na kandydatów czeka łącznie 4255 miejsc na 9 wydziałach: Architektury; Chemicznym; Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki; Elektrotechniki i Automatyki; Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej; Inżynierii Lądowej i Środowiska; Mechanicznym; Oceanotechniki i Okrętownictwa oraz Zarządzania i Ekonomii.

W ofercie studiów stacjonarnych I stopnia są 38 kierunki, w tym 2 międzyuczelniane, 4 międzywydziałowe oraz 6 w języku angielskim.

Z ofertą kształcenia na Politechnice Gdańskiej można zapoznać się [tutaj].

Wszelkie informacje dotyczące rekrutacji można znaleźć na stronie internetowej uczelni w zakładce Rekrutacja.

Dane kontaktowe do Wydziałowych Komisji Rekrutacyjnych [tutaj].

Elektroniczny nabór na studia niestacjonarne I stopnia oraz studia stacjonarne i niestacjonarne II stopnia rozpocznie się 6 lipca.