Politechnika Gdańska gospodarzem międzynarodowej konferencji poświęconej nanotechnologii

13. Międzynarodowa Konferencja nt. powierzchni, powłok i materiałów nanostrukturalnych NANOSMAT 2018 oraz warsztaty NANOSMAT-SCHOOL odbywają się w dniach 11-14 września na Politechnice Gdańskiej. To międzynarodowe przedsięwzięcie, które gromadzi naukowców zajmujących się szeroko pojętą nanotechnologią.

NANOSMAT to konferencja w dziedzinie nanonauki, nanoinżynierii i nanotechnologii związanej z materiałami funkcjonalnymi. Od 2005 roku jest organizowana cyklicznie w różnych krajach europejskich, a dotychczasowe edycje odbywały się m. innymi w Portugalii, Hiszpanii, Włoszech, Francji, Polsce, Czechach, Irlandii i Wielkiej Brytanii. Tegoroczną edycję wydarzenia organizuje prof. Robert Bogdanowicz z Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki oraz NANOSMAT Society.

Konferencja stanowi przestrzeń do dyskusji w międzynarodowym gronie naukowców w celu wymiany pomysłów, dzielenia się wiedzą i technicznym know-how w szerokich obszarach nanonauki i nanotechnologii. Wśród zaproszonych znaleźli się m.in. naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Los Angeles i  Uniwersytetu w Cambridge.

W ramach wydarzenia odbywają się sesje plenarne, prezentacje ustne i sesje plakatowe, a także warsztaty związane z nanotechnologią.

Organizatorzy zapraszają 12 września w godz. 9-11 do w Audytorium 1 NE (WETI) na otwarcie konferencji i wykłady plenarne.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej konferencji.