Politechnika Gdańska niepokonana w żeglarstwie już szósty raz z rzędu

Reprezentacja PG po raz kolejny zdobyła złoty medal Akademickich Mistrzostw Polski w żeglarstwie w klasyfikacji drużynowej. Indywidualnie najlepszy był dr inż. Marcin Styborski, adiunkt na Wydziale Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej.

Zwycięzca na podium wyprzedził Igora Tarasiuka (Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku) oraz Aleksandra Michalskiego (Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie).

– Bardzo trudno było zwyciężyć, bo poziom był wysoki i wyrównany, a pretendentów do tytułu akademickiego mistrza Polski wielu. Dla mnie to wielki zaszczyt wygrać z takimi żeglarzami – mówił dr inż. Marcin Styborski.

Swoich reprezentantów na wodach jeziora Niegocin miały 34 uczelnie, które łącznie wystawiły prawie 250 uczestników. Naszą ekipę do zwycięstwa poprowadził trener Jakub Pankowski.

– Jestem szczęśliwy, że po raz szósty wygraliśmy te regaty. Szczególnie trudne były eliminacje, ze względu na słaby wiatr. Gratuluję wszystkim moim zawodnikom i jestem z nich dumny – mówił.

Szczegółowe wyniki zawodów dostępne są tutaj.