Politechnika Gdańska partnerem akademickim Perspektywy Women in Tech Summit 2018

Ponad 1500 kobiet mających wpływ na technologiczną przyszłość świata weźmie udział w międzynarodowej konferencji Perspektywy Women in Tech Summit 2018 w Warszawie. Partnerami akademickimi tego wydarzenia są Politechnika Gdańska, Politechnika Łódzka, Politechnika Poznańska, Politechnika Śląska i Politechnika Warszawska.

 

Ta największa tego typu konferencja w Europie zgromadzi przedstawicielki środowiska akademickiego i przemysłu, specjalistki z dziedziny IT, ekspertki w obszarze STEM, reprezentantki sektora innowacji i świata polityki oraz studentki, które będą dyskutować o procesach innowacyjności w obszarze IT i nowych technologii, dzielić się wiedzą, planować karierę i zdobywać nowe kontakty.

Międzynarodowa konferencja Perspektywy Women in Tech Summit 2018 odbędzie się w Warszawskim Centrum Expo XXI w dniach 27–28 listopada. Jej organizatorem jest Fundacja Edukacyjna „Perspektywy”. 

Prelegenci

Podczas Perspektywy Women in Tech Summit 2018 głos zabiorą m.in.:

  • Mariya Gabriel, komisarz UE ds. gospodarki cyfrowej i społeczeństwa cyfrowego,
  • Jarosław Gowin, wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego,
  • Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii,
  • Wanda Buk, wiceminister cyfryzacji,
  • Georgette Mosbacher, ambasador USA w Polsce,
  • prof. Rolf Tarrach, prezydent European University Association.

Wśród prawie stu zaproszonych mówców znajdą się także:

  • szefowie globalnych firm technologicznych z sektora IT (w tym Intel, Google, Bosch, Dell, Ericsson, Facebook, Siemens, Microsoft),
  • badacze (m.in. z Institute of Electrical and Electronics Engineers, Stanford University, Massachusetts Institute of Technology i California Institute of Technology),
  • popularyzatorzy nauki.

Na stoisku Politechniki Gdańskiej w Warszawskim Centrum Expo XXI obecne będą studentki i doktorantki Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki, a także przedstawiciele Działu Międzynarodowej Współpracy Akademickiej PG.

Rozdajemy bilety!

Dwadzieścia kobiet będących pracownikami naukowymi lub studentkami Politechniki Gdańskiej, które jako pierwsze zgłoszą się do Działu Promocji (budynek nr 2 na mapie kampusu, czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00–15.00) otrzyma bezpłatne bilety na konferencję, obejmujące udział we wszystkich panelach dyskusyjnych, warsztatach, sesjach plenarnych i wydarzeniach towarzyszących. Koszty przejazdu do Warszawy oraz noclegu należy pokryć we własnym zakresie. Cena biletów dostępnych na stronie internetowej konferencji wynosi 590 zł. Organizatorzy Perspektywy Women in Tech Summit 2018 oferują także stypendia umożliwiające udział w tym wydarzeniu, o których można przeczytać tutaj.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej womenintechsummit.pl oraz na Facebooku.